Aydın Rehabilitasyon Merkezi

Aydın Rehabilitasyon Merkezi

 

Aydın rehabilitasyon merkezi rehabilitasyon konusunda uzman kadroya sahip olan , tüm sorunların çözümüne ortak olmaktadır. Aydın çocuk ve öğrenci rehabilitasyon hizmetleri için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz. Merkezde yaşama uyum sağlanabilmesi için özellikle öğrenciler için etkili çalışmalar yapmaktayız.

Aydın Rehabilitasyon Merkezi ile Aileler ve tüm özel eğitim öğrencileri bu süreci sağlıkla ve huzurla atlatabilir. Bu yüzden sizleri endişeden uzak tutmak istiyoruz ve bunun için her dakikamızı aktif olarak geçiriyoruz. Özel hastaların topluma kazandırılması için en profesyonel çalışmalar yapılmaktadır.

 

Aydın Rehabilitasyon Merkezi
Aydın Rehabilitasyon Merkezi

 

Engelli ve özel ilgi ihtiyacı olan kişiler için rehabilitasyon nedir? Konusu büyük bir önem taşımaktadır. Bu sıradan bir konu değildir. Hastalar burada toplumdan dışlanabilmektedir. Kişinin bu duruma gelmesinde herhangi bir kaza yaşaması, hastalık geçirmesi neden olabilmektedir.

Bu kişilerin yeniden topluma kazandırılması için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalarla kişilerin sorunlarının çözümüne odaklanılır. Kişilerin bu engel ve yetersizlik durumu bu şekilde rahatlatılıyor. Toplumda bu tarzda yaşayan binlerce kişi var. Onları anlamak gerekiyor.

Okullarda da özel öğrenciler kaynaştırma öğrencisi sayılıyor ve öğretmenler bu öğrencilere özel programlar ve sınavlar hazırlıyor. Bu öğrenciler diğer öğrencilerle aynı ortamda bulunarak sosyalleşmeyi öğreniyor. Kalabalık sınıflara uyum sağlamaları kolay olmasa da çok büyük yol katedebiliyorlar.

Bu noktada öğretmenlerin yardımı çok önemli oluyor. Özellikle zihinsel engel bulunuyorsa bu durumu aşmak çok daha zor olabiliyor. Ancak rehabilitasyon merkezleri çok daha hızlı gelişmeler yaşanabilecek etkili ortamlardır.

 

Aydın Rehabilitasyon Merkezi Nedir?

Özel eğitim alması gereken hasta veya engelli kişilerin rehabilitasyon merkezi nedir? Konusuna önem vermeleri gerekmektedir. Hastalar burada zihinsel, ruhsal, bedensel bir kaza geçirmiş olabilir. Bu noktada kişiler normal yaşamdan uzaklaşabiliyor.

Onları yeniden kazanmak ve topluma kazandırmak noktasında rehabilitasyon merkezi çok büyük bir rol oynuyor. Rehabilitasyon merkezleri hastaların kendisini toplumda yalnız hissetmemeleri ve ne yapmaları gerektiği noktasında bilgilendirir. Hastalar bu bilgilerle toplumda kendi ihtiyaçlarını karşılar.

Normal bir yaşam formuna ulaşabilmek için rehabilitasyon merkezleri çok güçlü bir etkiye sahiptir. Rehabilitasyon sağlık alanında da sıklıkla kullanılan bir kavramdır. Kaza yaşan kişilerin tedavi edilmesinde, yeteneklerinin yeniden kazandırılmasında fizik tedaviler uygulanır.

Burada uygulanan fizik tedaviler de bir rehabilitasyon hizmeti olarak geçmektedir. Bu kadar hayatımızın içindeyken bu konuya uzak kalmamamız gerekir. Anne ve babalar çocuklarında herhangi bir zihinsel, gelişimsel bir bozukluk hissederse direkt olarak rehabilitasyon merkezlerine ulaşmalıdır. Bu konuda ailenin bilinçlenmesi de son derece önemlidir.

 

Aydın Çocuk Rehabilitasyon Hizmetleri

Özel eğitim alması gerekenler için Aydın çocuk rehabilitasyon hizmeti verilmektedir. Bu kişiler zihinsel, bedensel bir engele maruz kalmış olabilir. Rehabilitasyon merkezlerinin amacı hem aileye hem de engelliye rahat bir yaşam sunmaktır.

Bunun için de hastaların iyileşmesi için birçok farklı çalışmalar yapılır. Bu noktada aileye yönelik ve engelliye yönelik hedefler ayrı tutulmaktadır. Ailelerin engeli olan çocuğu kabullenmeleri zor bir süreçtir. Rehabilitasyon merkezleri aileyi ziyaret ederek, engeller konusunda detaylı bilgiler verir.

Yapılan çalışma ve uygulamalara kesinlikle anne ve babalar birlikte katılmalıdır. Bu konuda sadece anneye yük yüklenmemelidir. Anne ve baba sürekli araştırmalı ve çocuklarının geleceği düşünmelidir. Aydın rehabilitasyon merkezi ailelere neler yapabileceklerini anlatacak ve onların psikolojik olarak her saniye yanında olacaktır. Bu süreç hem aile hem de engelli için oldukça zor bir süreçtir.

Bu yüzden işinin ehli insanlara danışmak çok büyük fayda sağlayacaktır. Ailelere özel hazırlanan sunumlardan aileler kesinlikle faydalanmalıdır.

Evde kardeş varsa onun da bu çalışmalara katılması gerekecektir. Bu noktada engelli olan binlerce kişi olduğu unutulmamalıdır. Rehabilitasyon merkezleri engellilerin topluma kazandırılmasında çok büyük etki yaratacaktır.

Söke Rehabilitasyon Merkezleri içinde en iyi ve kaliteli eğitimi Özel Söke Arden Rehabilitasyon Merkezi tarafından, uzman eğitim kadrosundan alabilmektesiniz. Eğitimlerimiz tamamen ücretsiz olarak verilmektedir.

Ayrıca ücretsiz eğitim ve danışmanlık ile ücretsiz servis imkanımız vardır.

Bazı disiplin yöntemleri, çocuğun güdülerini kontrol etmesine, sınırları anlamasına yardım etmek konusunda etkili değildirler, hatta, zararlı bile olabilirler. Örneğin; vurmalar vs.. çocuğun benlik değerini zedelediği gibi duygusal gelişimine de engel olurlar.

Ona vurmak, utandırmak, bağırmak, eleştirmek ya da onu bir odaya kapatmak, sadece yetişkinden korkmayı öğretir. Bu tarz bir cezalandırma, güvensizliğe, yalana, gizliliğe ya da saklamaya yol açabilir. Güç yada şiddet kullanılarak boyun eğdirilen çocuğun dikkati, itaat etmediği kuraldan çok çektiği acıya, aşağılanma ve dışlanma hislerine yöneliktir.

Kısacası, bu cezalar olumsuz duygularla dolu oldukları için sonuçlarıda olumsuzdur.

Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde alanında uzman pedagog ve özel eğitim öğretmenleriyle çocuk ve gençlerimizin sosyal ve duygusal gelişim sorunlarına yönelik eğitim çalışmaları yapılmaktadır.

ssdadasdasdasxasx

yorum Yap