Kuşadası Rehabilitasyon Merkezi

Kuşadası Rehabilitasyon Merkezi

Kuşadası bölgesinde hizmet veren Kuşadası rehabilitasyon merkezi tüm hastalara yardımcı olmaktadır.

Buradaki hastaların rehabilitasyon tedavisine ihtiyacı olmalıdır. Kuşadası rehabilitasyon merkezi hizmeti almak isteyen hastalarımız bizlere her zaman ulaşabilir.

Rehabilitasyon tedavisi tıpta da uygulanmaktadır ancak tıpta fizik tedavi olarak uygulanmaktadır.

Rehabilitasyon merkezimizde engelli, hafif engelli veya yetersizlikleri olan hastalar tedavi edilmektedir.

Buradaki hastalar topluma yeniden kazandırılmaktadır. Bu noktada bilgilenmek ve bildirmek en önemli hedeflerimiz arasındadır. Uzman eğitmenlerimiz size yardımcı olacaktır.

Kuşadası Rehabilitasyon süreci son derece hassastır ve bilen kişilerle sürecin yürütülmesi gerekir. Alanında uzman ve profesyonel ekibimiz tüm süreci hassas bir şekilde yönetir.

Hastanın ev yaşamı yerinde görülür ve ailesiyle yakın bir ilişki kurulur. Aile tüm süreç hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirilir.

Bunun yanında arkadaşlar da sürece dahil olabilir. Bu süreçte birlik ve beraberlik çok önemlidir. Birlikten kuvvet doğar anlayışı burada da işe yarar. Birlikte mücadelenin sonucunda hastada büyük ilerlemeler görülür.

Hastanın rehabilitasyon hizmeti sayesinde eski becerilerine kavuşması sağlanır. Bazı hastalar tamamen becerilerini geri kazanabilir bazıları ise bir kısmını kazanır. Bu süreçte önemli olan yaşama sevincini bireylere aşılayabilmektir.

İstekli olduklarında çok daha kısa sürede sonuçlar gelecektir. Sizler de kısa sürede etkili sonuçlar almak ve emin ellerde tedavinizi olmak istiyorsanız rehabilitasyon merkezimize başvurabilirsiniz.

Kuşadası rehabilitasyon merkezi yıllardır engelli veya yetersizlikleri olan hastalara en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Tek yapmanız gereken ilgili numaramızdan veya adresimizden bizlere ulaşmaktır.

Kuşadası Rehabilitasyon Merkezi
Kuşadası Rehabilitasyon Merkezi

Kuşadası Rehabilitasyon Nedir?

Kuşadası Rehabilitasyon kavramı farklı alanlarda kullanıldığından Kuşadası rehabilitasyon nedir sorusu sıklıkla akıllara takılmaktadır.

Tıbbi bir terim olan rehabilitasyon fizik tedavide kullanılır ve bazı hareketlerin yeniden kazandırılmasına yardımcı olur.

Özel eğitim alanında kullanılan rehabilitasyon ise bedensel, ruhsal, işitsel, görsel yetersizlikleri olan hastalara hitap eder.

Bu hastaların hayatını idame ettirebilmeleri için bazı becerileri kazanmaları gerekir. Bu yüzden onlara özel olan özel eğitimlerden faydalanmaları gerekir.

Rehabilitasyon merkezlerimiz bu hastaların sürekli yanlarında olarak onlara özel programlar hazırlamaktadır.

Bu sayede farklı yollardan bir şeyler öğrenmeleri sağlanır ve toplum içinde kimsenin yardımı olmadan hayatta kalmaları sağlanır.

Önce temel beceriler öğretilir ve sonrasında ileri düzey beceriler de öğretilmeye başlanır.

Kuşadası Rehabilitasyon Merkezi Nedir?

Rehabilitasyon kavramı bilinse de rehabilitasyon merkezi nedir sorusu bilinemeyebilir. Rehabilitasyon merkezleri görme, işitme, ruhsal ve bedensel engeli bulunan kişilerin tedavi edilmesinde etkili olur.

Bu merkezler engelli vatandaşlara bazı yetiler kazandırır. Bu sayede bu vatandaşlar belli işlerde çalışabilir, toplumla kaynaşıp sosyalleşebilir.

Bu noktada ailelerin de mücadelesi vazgeçilmezdir. Anne, baba ve kardeşler de rehabilitasyon merkezlerine çağrılır.

Onlara da belli eğitimler, sunumlar verilir. Bu sayede aileler de neler yapabileceklerini net bir şekilde görebilirler.

Bazı aileler durumu zor kabullenebilir. Rehabilitasyon merkezleri bu noktada yalnız olmadıklarının habercisi olarak onlara yardımcı olmaktadır. Rehabilitasyon merkezlerinin işlevleri mutlaka bilinmelidir.

Kuşadası Rehabilitasyon Hizmetleri

Kuşadası bölgesinde bulunan firmamız Kuşadası rehabilitasyon hizmetleri vermektedir. Bu hizmetleri alan engelli vatandaşlarımız bazı becerileri kazanır veya eski becerilerini yeniden kazanır.

Toplumda yaşamaya ihtiyacı olan engelli ve yetersizlikleri olan hastalara rehabilitasyon merkezleri büyük yardımlarda bulunur.

Burada kendi akranlarıyla bir araya gelen hastalar yalnız olmadıklarını görür ve arkadaş çevresi edinir.

Okullarda da bu hastalara özel hazırlanan programlar mevcuttur. Okuldaki arkadaşlarıyla aynı hızda öğrenemediklerinden onlara özel sınavlar da yapılır.

Bu sınavlar kişi bazlıdır ve öğrenme seviyesine göre yapıldığında herkes eşit tutulmuş olacaktır.

Bu noktada uzman öğretmenlerimiz tüm hassasiyetiyle mücadelesini sürdürmektedir. Okullarda eğitim almalarının esas amacı sosyalleşmeleri ve çevre edinmeleridir.

Özel gereksinimi bulunan kişiler için sunulan bu özel eğitim hizmetlerinin onlar için bir ayrıcalık değil ihtiyaç olduğu bilinmelidir.

Bu konuda devlet destekli sunulan pek çok imkân yer alır. Devlet destekli sunulan tüm eğitim hizmetleri ücretsizdir.

Rehabilitasyon merkezlerinin amaçlarından biri de hem engeli bulunan kişiye hem de ailesine rahat bir hayat sunmaktadır.

Bu amaçla hastaların iyileşebilmeleri farklı birçok eğitim hizmetleri sunulur. Bu hizmetler sırasında engeli bulunan kişi ile aileye yönelik hedefler birbirinden ayrı tutularak gerçekleşir.

Bu süreçte birçok ailenin engel durumunu kabullenmesi oldukça uzun zaman alabilir.

Bu sebeple  hizmetleri aileleri psikolojik açıdan rahatlatırken onlara ziyaretler gerçekleştirerek hastalarının engeli konusunda kendilerini bilgilendirerek neler yapabileceklerini anlatır.

Evde kardeş varsa onun da bu çalışmalara katılması gerekecektir. Bu noktada engelli olan binlerce kişi olduğu unutulmamalıdır. Rehabilitasyon merkezleri engellilerin topluma kazandırılmasında çok büyük etki yaratacaktır.

Ayrıca ücretsiz eğitim ve danışmanlık ile ücretsiz servis imkanımız vardır.

Bazı disiplin yöntemleri, çocuğun güdülerini kontrol etmesine, sınırları anlamasına yardım etmek konusunda etkili değildirler, hatta, zararlı bile olabilirler.

Örneğin; vurmalar vs.. çocuğun benlik değerini zedelediği gibi duygusal gelişimine de engel olurlar.

Ona vurmak, utandırmak, bağırmak, eleştirmek ya da onu bir odaya kapatmak, sadece yetişkinden korkmayı öğretir.

Bu tarz bir cezalandırma, güvensizliğe, yalana, gizliliğe ya da saklamaya yol açabilir. Güç yada şiddet kullanılarak boyun eğdirilen çocuğun dikkati, itaat etmediği kuraldan çok çektiği acıya, aşağılanma ve dışlanma hislerine yöneliktir.

Kısacası, bu cezalar olumsuz duygularla dolu oldukları için sonuçlarıda olumsuzdur.

Merkezimizde alanında uzman pedagog ve özel eğitim öğretmenleriyle çocuk ve gençlerimizin sosyal ve duygusal gelişim sorunlarına yönelik eğitim çalışmaları yapılmaktadır.

yorum Yap